Psychologia

Pokonane trudności są zdobytymi szansami.

Winston Churchill

W czym pomagamy?

Każdy z nas w swoim życiu przeżywa sytuacje kryzysowe, zaskakujące zmiany, czuje się czasem przytłoczony ilością nagromadzonych w jednym czasie problemów, pojawiają się niepokojące objawy, których nie potrafi wytłumaczyć. W obliczu pojawiających się trudności czasem trudno poradzić sobie samemu. W takiej sytuacji, nawet kiedy nie do końca jesteś w stanie określić dokładnie, jaki jest Twój problem, jakie jest jego źródło, warto skorzystać z pomocy psychologa, z którym wspólnie przeanalizujecie trudności, poszukacie skutecznych metod ich rozwiązania, określicie, do jakich specjalistów warto się kierować (psychiatry, psychoterapeuty, coacha).

Jak pracujemy?

Konsultacja diagnostyczna

1-3 spotkania, których celem jest diagnoza głównego problemu, z którym zgłasza się pacjent, ze szczególnym uwzględnieniem psychologicznych mechanizmów powstania i podtrzymywania problemu, określenie oczekiwań pacjenta wobec pomocy psychologicznej oraz dobranie adekwatnego do problemu sposobu pracy terapeutycznej. Konsultacje tego typu poprzedzają proces terapeutyczny, mogą być uzupełnione o przeprowadzenie odpowiednich testów diagnostycznych (dodatkowa usługa, płatna wg cennika).

Konsultacja psychologiczna

Jednorazowe spotkanie z psychologiem, którego celem jest poznanie problemu pacjenta, jego aktualnej sytuacji życiowej, emocjonalnej oraz omówienie dostępnych możliwości i form pomocy.

Interwencja kryzysowa/wsparcie psychologiczne

Spotkanie z psychologiem, którego celem jest udzielenie wsparcia pacjentowi, znajdującemu się w nagłej sytuacji kryzysu życiowego. Celem tego typu spotkań jest przede wszystkim rozpoznanie sytuacji kryzysowej i dotychczasowych sposobów radzenia sobie pacjenta, zapewnienie wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa oraz zredukowanie lęku i poczucia zagrożenia. Ważna jest też ocena potencjalnych zagrożeń wynikających z kryzysu (np. zagrożenie suicydalne), zasobów pacjenta oraz możliwości otrzymania wsparcia społecznego. Jest to forma pomocy krótkoterminowej, skupionej na przywróceniu bezpiecznej równowagi psychicznej.

Ile kosztują nasze usługi?

Konsultacja psychologiczna indywidualna

50 min | 160 zł – 200 zł

Konsultacja psychologiczna par i rodzin

90 min | 240 – 300 zł

Konsultacja diagnostyczna

90 min | 240 – 300 zł

Konsultacja diagnostyczna par i rodzin

90 min | 240 – 300 zł

Interwencja kryzysowa

90 min | 240 – 300 zł

Czekamy na Ciebie

Charakter naszej pracy sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. Najpewniejszą formą kontaktu jest wysłanie nam sms'a lub wiadomości przez formularz kontaktowy. Odpowiemy tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

  • Katowice, ul. Sokolska 80, I piętro, gabinety 6 i 30.
  • Tychy, ul. Budowlanych 35, II piętro, gabinet 64.
  • 694 429 177, 501 234 107
  • kontakt@wdobrastrone.pl

.

    Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.