Grupy wsparcia

Nigdy nie trać nadziei, nawet wtedy, gdy wydaje Ci się,
że gorzej być nie może – nadzieja to początek wszystkiego.

Aleksander Dumas

W czym pomagamy?

Grupy wsparcia są formą pomocy psychologicznej, skierowane zwykle do osób zmagających się z określonym problemem, doświadczających podobych trudności. Główną wartością grupy jest wzajemne dzielenie się własnymi przeżyciami z innymi jej członkami, słuchanie, udzielanie sobie wzajemnego wsparcia emocjonalnego, wymiana doświadczeń w radzeniu sobie z podobnymi trudnościami. Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, swoim osobistym rozwojem, redukuje poczucie izolacji i osamotnienia w sytuacjach często trudnych i traumatycznych przeżyć. Grupy takie mogą mieć także charakter otwarty (gdy w każdym momencie mogą dołączyć do nich nowi członkowie) lub zamknięty (gdy nowi członkowie nie mogą dołączać do spotkań po ich rozpoczęciu). W grupie wsparcia uczestniczy zwyczaj 6-10 osób, spotkania odbywają się średnio raz na 2 tygodnie, prowadzone są przez specjalistę przygotowującego ramowy plan i harmonogram spotkań, często psychologa. Czas trwania jednego spotkania to zazwyczaj 1,5 – 2 h.

Obecnie w naszym Instytucie prowadzone są kwalifikacje do trzech grup wsparcia:

  • Grupa dla osób odchudzających się
  • Grupa dla par/osób zmagających się z niepłodnością
  • Grupa dla osób w żałobie

Jak pracujemy?

Kwalifikacja do grupy

Kwalifikację do grupy poprzedza obowiązkowa konsultacja psychologiczna. Każda grupa ma określony plan i harmonogram spotkań, opracowany przez prowadzącego psychologa. Ilość i częstotliwość spotkań mogą się różnić w zależności od problemu danej grupy. Szczegółowe informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

Jak wziąć udział?

Jeżeli interesują Cię szczegóły udziału w wybranej grupie prosimy o kontakt mailowy. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie.

Przekażemy informacje na temat charakteru grupy, terminów rozpoczęcia spotkań oraz związanych z nimi kosztami. W kolejnym kroku zaprosimy na spotkanie kwalifikujące do grupy.

Ile kosztują nasze usługi?

Spotkanie grupy wsparcia

60 – 80 zł 

Czekamy na Ciebie

Charakter naszej pracy sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. Najpewniejszą formą kontaktu jest wysłanie nam sms'a lub wiadomości przez formularz kontaktowy. Odpowiemy tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

  • Katowice, ul. Sokolska 80, I piętro, gabinety 6 i 30.
  • Tychy, ul. Budowlanych 35, II piętro, gabinet 64.
  • 694 429 177, 501 234 107
  • kontakt@wdobrastrone.pl

.

    Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.