Dietetyka

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,

że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brow

W czym pomagamy?

Ciało i psychika są ze sobą nierozerwalnie związane. Warunkiem niezbędnym osiągnięcia dobrostanu psychicznego jest aktywność fizyczna i właściwe odżywanie.Często trudno jest nam jednak określić, co w naszym przypadku oznacza „właściwe”. I nic dziwnego. Dietetyka to bardzo szeroka i specjalistyczna dziedzina wiedzy. Warto zdać się w tej kwestii na fachowca. Dlatego też nasz Instytut podjął współpracę z Dietetyk Kliniczny Ewelina Ozimek.

Zapraszamy jeżeli Twoim celem jest:

 • spadek masy ciała bez efektu jojo
 • przyrost masy ciała
 • zbilansowane żywienie w okresie ciąży i laktacji
 • zdrowe żywienie Twojego dziecka
 • weryfikacja obecnego sposobu odżywiania

Pomożemy, jeżeli powodem Twojej potrzeby konsultacji i stworzenia odpowiedniego planu żywieniowego są:

 • choroby alergiczne i nietolerancje pokarmowe
 • choroby somatyczne

Jak pracujemy?

Przyrost lub spadek masy ciała

Przygotowujemy indywidualne plany żywieniowe mające na celu zdrowy i trwały spadek masy ciała bez efektu jojo lub kontrolowany przyrost masy ciała.

Staramy się uświadamiać pacjentów, że nadwaga czy otyłość to nie tylko aspekty wizualne, ale zwiększone ryzyko chorób metabolicznych.

Żywienie w okresie ciąży, laktacji, żywienie dzieci

Przygotowujemy indywidualnie dobrane plany żywieniowe:
- w czasie planowania ciąży oraz jej trwania
- mające na celu redukcję masy ciała u kobiet karmiących piersią, aby w kontrolowany sposób i bez wpływu na laktację mogły pozbyć się zbędnych kilogramów
- dla dzieci w oparciu o normy dla populacji polskiej, zapotrzebowanie w zależności od wieku, płci, aktywności fizycznej oraz aktualnego stanu zdrowia.

Dieta w alergiach, chorobach, nietolerancjach pokarmowych

Przygotowujemy indywidualnie dobrane plany żywieniowe z wykluczeniem nietolerowanych produktów, tak aby zapobiegać niedoborom pokarmowym.
Opracowujemy również plany oparte o aktualne wyniki badań, stan zdrowia i zalecenia Polskich Towarzystw Naukowych w wielu jednostkach chorobowych, m.in: cukrzyca, insulinooporność, osteoporoza, dna moczanowa, miażdżyca, zespół jelita drażliwego IBS, choroba refluksowa, wrzody żołądka i dwunastnicy, zgaga ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, niewydolności nerek, kamica nerkowa marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa autoimmunologiczne – Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, menopauza, nowotwory.

Konsultacja dietetyczna

W trakcie godzinnej konsultacji wykonamy:
- pomiar i analizę składu masy ciała
- wywiad chorobowy
- analizę badań laboratoryjnych
- szczegółowy wywiad żywieniowy
- analizę dzienniczka żywieniowego
- skonstruowanie celów współpracy ustalenie planu postępowania żywieniowego

Ile kosztują nasze usługi?

Cennik usług dietetycznych znajdą Państwo na stronie

Czekamy na Ciebie

Charakter naszej pracy sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. Najpewniejszą formą kontaktu jest wysłanie nam sms'a lub wiadomości przez formularz kontaktowy. Odpowiemy tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

 • Konsultacje dietetyczne Eweliny Ozimek realizowane są w tej chwili w placówkach w Chorzowie, Mikołowie i Lędzinach
 • 881 445 715

.

  Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.