Natalia Pyclik

Psycholog | Psychoterapeuta poznawczo - behawioralny

Psycholog i psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim oraz całościowego, 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo – behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

W swojej pracy korzysta z metod o udowodnionej naukowo skuteczności, jednakże mając na uwadze indywidualne doświadczenia każdego człowieka skupia się przede wszystkim na stworzeniu z pacjentem empatycznej relacji, aktywnie towarzysząc w procesie zdrowienia, pokonywania życiowych trudności oraz osiągania zaplanowanych w trakcie terapii celów.

Pracuje głównie z dorosłymi pacjentami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju (depresja, dystymia, choroba afektywna dwubiegunowa – ChAD), zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, napady paniki, fobia specyficzna, agorafobia, fobia społeczna), zaburzeniami obsesyjno – kompulsyjnymi – OCD, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), zaburzeniami osobowości, dysfunkcjami seksualnymi oraz uzależnieniami behawioralnymi. Pomagam również osobom będącym w kryzysie oraz zmagającym się z traumatycznymi wydarzeniami (PTSD), jak również cierpiącymi na dolegliwości psychosomatyczne, zaburzenia snu, doświadczającym przewlekłego bólu (m.in. w przebiegu schorzeń neurologicznych), czy przejawiających trudności w codziennym funkcjonowaniu (nadmierny perfekcjonizm, problemy w regulacji emocji, trudności interpersonalne).

Zważywszy na przebieg dotychczasowej kariery, oferuje specjalistyczną pomoc pacjentom neurologicznym, kardiologicznym, onkologicznym, zmagającym się z zaburzeniami hormonalnymi, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami zakaźnymi, chorobami nerek (również dializowanych). Aktywnie wspiera pacjentów cierpiących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz chorobę Leśniowskiego-Crohna będąc członkiem Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit „J-elita”. Pomaga również osobom doświadczającym straty i będącym w żałobie – śmierć bliskiej osoby, poronienie, utrata dziecka.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako konsultant na oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej. Prowadziła szkolenia dla personelu medycznego z zakresu efektywnej komunikacji z pacjentem, interwencji kryzysowej i psychogeriatrii oraz wykłady i warsztaty dla pacjentów kardiologicznych i onkologicznych. Pracuje na Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią neuropsychologiczną oraz udzielaniem wsparcia pacjentom neurologicznym w trakcie hospitalizacji. W ramach stażu współpracowała także z Oddziałem Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej GCM.

Swoje umiejętności i kompetencje zawodowe nieustannie poszerza poprzez udział w projektach badawczych, konferencjach naukowych oraz szkoleniach i warsztatach z zakresu diagnozy psychologicznej, psychoterapii oraz szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Posiada kompetencje umożliwiające świadczenie adekwatnej pomocy seniorom i społeczności LGBTQIA.

W swojej codziennej pracy stosuje metody i techniki terapii poznawczo – behawioralnej. Czerpie również z dorobku terapii schematu, terapii Simontona czy racjonalnej terapii zachowania. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Wykształcenie

  • Szkoła Terapii Poznawczo–Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS, psychoterapeuta
  • Uniwersytet Śląki, Wydział Psychologii, psycholog, specjalność: psychologia kliniczna
  • liczne szkolenia i warsztaty, min. z zakresu Terapii Schematów, Terapii Simontona, racjonalnej terapii zachowania, efektywnego wsparcia psychologicznego seniorów, osób po stracie itp.

Doświadczenie

  • W Dobrą Stronę” Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – psycholog, psychoterapeuta
  • Górnośląskie Centrum Medyczne – psycholog, psychoterapeuta
  • Szpital Wojewódzki w Bielsku – Białej – staż psychologiczny

Umów wizytę

Wizytę u naszej specjalistki możesz umówić wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając SMS pod numer 501 234 107

  • Katowice, ul. Sokolska 80, I piętro, gabinety 6 i 30.
  • Tychy, ul. Budowlanych 35, II piętro, gabinet 64.
  • 501 234 107, 694 429 177
  • kontakt@wdobrastrone,pl

.

    Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.