Maryla Sokołowska

Psycholog | Terapeuta

Psycholog, doktorantka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia zdrowia i jakości życia). Obecnie w trakcie studiów doktorskich zajmuje się tematem nieodwzajemnionej miłości i współczucia.

Pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym, ze szczególnym uwzględnieniem III fali terapii behawioralnych (Terapia Skoncentrowana na Współczuciu, Terapia Akceptacji i Zaangażowania). Bliskie są jej założenia psychologii pozytywnej.

Udziela konsultacji psychologicznych i wsparcia osobom dorosłym, doświadczającym sytuacji kryzysowych i trudności o charakterze emocjonalnym. Pracuje z osobami chorymi przewlekle i towarzyszy w procesie adaptacji do sytuacji choroby i leczenia. Doświadczenie w dziedzinie psychoonkologii zdobywa pracując w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Za podstawę swojej pracy uważa relację opartą na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Bliskie jest jej całościowe spojrzenie na człowieka, pozwalające dostrzec jednocześnie jego trudności i zasoby.

Swoją wiedzę czerpie z najnowszej literatury fachowej i korzysta z metod opartych na dowodach naukowych. W pracy opiera się na zasadach Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa.

Wykształcenie

  • Uniwersytet Śląski – Psychologia, studia magisterskie
  • Szkoła Doktorska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • liczne szkolenia i warsztaty, min. z z zakresu interwencji kryzysowej, Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT), terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT)

Doświadczenie

  • W Dobrą Stronę” Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – psycholog, terapeuta
  • Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach – psycholog
  • Psych-Med Gliwice – psycholog

Umów wizytę

Wizytę u naszej specjalistki możesz umówić wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając SMS na poniższy numer telefonu.

.

    Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.