Hanna Strzoda

Psycholog | Psychoterapeuta poznawczo - behawioralny

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, trener umiejętności społecznych. Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim. Aktualnie w trakcie całościowego, 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo – behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

W pracy terapeutycznej stara się stworzyć bezpieczną przestrzeń oraz atmosferę pełną szacunku i zaangażowania. Za fundamentalną wartość uważa szczerą relację terapeutyczną, opartą na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, ale metody dobiera do indywidualnych potrzeb, korzystając z podejść III fali terapii poznawczo-behawioralnej.

Udziela konsultacji psychologicznych oraz prowadzi terapię osób dorosłych i młodzieży (od 12 r.ż.) zmagających się z zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa – CHAD), zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, napady paniki, fobia specyficzna, agorafobia, fobia społeczna itp.), zaburzeniami obsesyjno – kompulsyjnymi OCD, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), zaburzeniami osobowości, trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Pracuje z osobami, które borykają się z traumatycznymi wydarzeniami (PTSD), dolegliwościami psychosomatycznymi, doświadczają kryzysów oraz przechodzą żałobę.

Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym CZP Feniks w Tychach oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego CZP Feniks w Tychach. 

Za niezwykle cenny w terapii poznawczo-behawioralnej uważa fakt, że podczas procesu terapeutycznego, możliwe jest nie tylko przezwyciężenie bieżących trudności, ale i szeroko pojęty rozwój osobisty. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Wykształcenie

 • Szkoła Terapii Poznawczo–Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS, psychoterapeuta
 • Uniwersytet Śląski, Wydział Psychologii, psycholog
 • Trener Umiejętności Społecznych
 • Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach – oligofrenopedagog, przygotowanie pedagogiczne
 • liczne szkolenia i warsztaty, min. z zakresu: terapii zaburzeń osobowości, terapii zaburzeń lękowych, zaburzenia obsesyjno – kompulsywnego, terapii zaburzeń odżywiania, pracy z żałobą, terapii zaburzeń afektywnych, pracy z nastolatkami z zaburzeniami lękowymi, afektywnymi, niskim poczuciem własnej wartości

Doświadczenie

 • „W Dobrą Stronę” Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – psycholog, psychoterapeuta
 • Dzienny Oddział Psychiatryczny Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach – psycholog, psychoterapeuta
 • Zespół Leczenia Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach – psycholog, psychoterapeuta
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach – psycholog, psychoterapeuta
 • Szkoła Podstawowa nr. 18 w Tychach – psycholog
 • Niepubliczne Przedszkole Specjalne Iskierka w Tychach– psycholog
 • Akademia Rozwoju „Otwarte Okno” w Tychach – psycholog

Umów wizytę

Wizytę u naszej specjalistki możesz umówić wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając SMS na poniższy numer telefonu.

.

  Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.