Aleksandra Jakóbska-Kuczek

Psycholog | neuroterapeuta I diagnosta QEEG

Psycholog, neuroterapeuta – specjalista metody neurofeedback i diagnosta QEEG. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła również studia kwalifikacyjne z przygotowania pedagogicznego. Dodatkową wiedzę i nowe doświadczenia zdobywała i wciąż zdobywa na licznych kursach i szkoleniach.

Posiada tytuł Trenera Neurofeedback I i II stopnia oraz diagnosty QEEG I i II stopnia. Brała udział w szkoleniach specjalistycznych z zakresu Biofeedbacku.

Doświadczenie zdobywała pracując między innymi w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach i Dąbrowie Górniczej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Katowiach oraz Centrum Medycznym 3 Stawy w Katowicach, gdzie prowadziła konsultacje psychologiczne, diagnozę psychologiczną, badania QEEG i terapię Neurofeedback.

Pracuje z młodzieżą (od 14 r.ż) i dorosłymi doświadczającym szeroko pojętego kryzysu życiowego, zmagającym się z lękiem czy obniżonym nastrojem. W pełnej akceptacji przestrzeni wspólnie ze swoimi klientami poszukuje przyczyn i skutecznych sposobów radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami dążąc do poprawy relacji klienta z samym sobą, jego otoczeniem i lepszej jakość życia. W swojej  pracy wykorzystuję techniki terapii poznawczo-behawioralnej, w konsultacji i pod nadzorem doświadczonych terapeutów CBT.

Zafascynowana Biofeedbackiem, a w szczególności jedną z jego modalności, jaką jest Neurofeedback, gdzie w czasie rzeczywistym, bazując na analizie fal mózgowych, trenować można funkcjonowanie własnego mózgu. Neurofeedback zmienia wzorce połączeń mózgowych; umysł podąża za zmianami, tworząc nowe wzorce zaangażowania. 

Treningi w ramach terapii Neurofeedback oferuje dzieciom (od 7 r.ż) oraz dorosłym, z problemami z koncentracją uwagi, z nadruchliwością, z chaosem myślowym, dzieciom z trudnościami w nauce, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami w rozwoju mowy jak i osobom z zaburzeniami emocjonalnymi (lęk, depresja, traumy, stany obniżonego nastroju, impulsywność, zachowania agresywne), osobom z zaburzeniami snu, etc.

W swoim wyposażeniu posiada czujnik zmienności rytmu serca, jak i pas oddechowy pozwalające skorzystać z Biofeedbacku, który pomaga między innymi wyciszyć się, dając skutecznie narzędzie do walki ze stresem.

Wykształcenie

 • Uniwersytet Śląski, psychologia
 • Uniwersytet Śląski, przygotowanie pedagogiczne
 • liczne szkolenia i warsztaty, min. z zakresu biofeedbacku, neurofeedbacku, pracy z dziećmi, terapii CBT. 

Doświadczenie

 • W Dobrą Stronę Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – psycholog, neuroterapeuta, diagnosta QEEG
 • Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore w Katowicach i Dąbrowie Górniczej – psycholog, neuroterapeuta, diagnosta QEEG
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Katowiach – psycholog, neuroterapeuta, diagnosta QEEG
 • Centrum Medyczne 3 Stawy w Katowicach – psycholog, neuroterapeuta, diagnosta QEEG

Umów wizytę

Wizytę u naszej specjalistki możesz umówić wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając SMS na poniższy numer telefonu.

 • Katowice, ul. Sokolska 80, I piętro, gabinety 6 i 30.
 • Tychy, ul. Budowlanych 35, II piętro, gabinet 64.
 • 501 234 107
 • kontakt@wdobrastrone.pl

.

  Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.