Agnieszka Tendyra

Psycholog | Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo - behawioralny

Agnieszka Tendyra

Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo – behawioralna (nr certyfikatu 776). Współzałożycielka Instytutu Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „W Dobrą Stronę”.

Świadoma niepowtarzalności problemów, dotykających człowieka na różnych etapach życia maksymalnie dostosowuje metody swojej pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii schematu oraz w oparciu o terapie tzw. trzeciej fali: dialektyczno–behawioralną (DBT)akceptacji i zaangażowania (ACT). Jest także terapeutą EMDR. W metodach tych ceni zarówno udowodnioną skuteczność, jak i relację terapeutyczną opartą na współpracy między terapeutą i pacjentem.

Jest absolwentką psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS oraz zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym. Ukończyła z wyróżnieniem 4-letni całościowy kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS, a także studia podyplomowe z zakresu psychologii zmian postaw i zachowań oraz coachingu. Rozpoczęła ścieżkę certyfikacyjną w Terapii Schematów kończąc Szkołę Terapii Schematu Cogito. Nieustannie poszerza swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach specjalistycznych.

Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno Behawioralnej. Od kilku lat jest członkiem zespołu konsultacyjno – samokształceniowego DBT. W ramach PTTDB uczestniczyła w inicjatywach tej społeczności – m.in. w procesie realizacji programu wsparcia i treningu dla rodzin i bliskich osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza Family Connections. Współprowadziła pierwszy w Polsce trening FC on-line.

Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowym w Mikołowie oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym CZP Feniks w Tychach, gdzie prowadzi m.in. treningi umiejętności społecznych, treningi metapoznawcze oraz Klub Pacjenta.

Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi terapię osób dorosłych i młodzieży zmagających się z trudnościami życiowymi, zaburzeniami lękowymi (m.in. lękiem uogólnionym, lękiem o zdrowie, fobią społeczną, fobiami prostymi, agorafobią itp.), zaburzeniami nastroju (depresją, chorobą afektywną dwubiegunową – CHAD), zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości. Pracuje z pacjentami doświadczonymi traumatycznymi wydarzeniami (ASD, PTSD), przechodzącymi różnego rodzaju kryzysy (m.in. sytuację choroby somatycznej i żałoby), doświadczającymi wypalenia zawodowegotrudności w relacjach, będącymi w procesie zmiany życiowej. Prowadzi warsztaty, treningi relaksacyjne, szkolenia i grupy wsparcia.

W pracy z pacjentem ceni szczególny rodzaj relacji oparty na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu, zachowaniu równowagi między akceptacją a dążeniem do zmiany. W swojej praktyce kieruje się zasadami kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje pod stałą superwizją.

Wykształcenie

 • Szkoła Terapii Poznawczo–Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS, psychoterapeuta
 • Trauma Research Foundation’s Certificate Program in Traumatic Stress Studies (program nadzorowany przez dr. Bessela van. der Kolka) – w trakcie
 • Ciało. Relacje. Zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną
 • Uniwersytet SWPS, Wydział Psychologii, psycholog, specjalność: psychologia kliniczna
 • Uniwersytet Warszawski, Psychologia Zmian Postaw i Zachowań, studia podyplomowe
 • Wyższa Szkoła Bankowa, Coaching, studia podyplomowe
 • Uniwersytet Warszawski, Umiejętności interpersonalne: uwarunkowania, pomiar, trening, Psychologia Motywacji
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, zarządzanie, studia magisterskie
 • liczne szkolenia i warsztaty, min. z zakresu Terapii Schematów, Dialektycznej Terapii Behawioralnej (DBT Comprehensive), terapii EMDR, terapii ACT, terapii traumy, terapii zaburzeń osobowości, terapii zaburzeń lękowych, zaburzeń dysocjacyjnych, zaburzenia obsesyjno – kompulsywnego, terapii zaburzeń odżywiania, pracy z żałobą, terapii zaburzeń afektywnych, terapii bezsenności, interwencji kryzysowej, perfekcjonizmu, pracy z bólem przewlekłym, niską samooceną, wsparcia psychologicznego chorych somatycznie, terapii Simontona w pracy z pacjentami z chorobą nowotworową, wsparcia bliskich osób z dysregulacją emocjonalną, pracy z nastolatkami z zaburzeniami lękowymi, afektywnymi, niskim poczuciem własnej wartości

Doświadczenie

 • W Dobrą Stronę” Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – psycholog, psychoterapeuta
 • Dzienny Oddział Psychiatryczny Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach – psycholog, psychoterapeuta
 • Zespół Leczenia Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach – psycholog, psychoterapeuta
 • Hospicjum domowe i poradnia opieki paliatywnej NZOZ Familiamed – psycholog, psychoterapeuta
 • Zespół Poradni Specjalistycznych NZOZ Familiamed – psycholog
 • Balance Usługi Psychologiczne – psycholog, psychoterapeuta
 • Oddział Opieki Paliatywnej Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu – staż psychologiczny
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – wykładowca
Agnieszka Tendyra - ZnanyLekarz.pl!function($_x,_s,id){var js,fjs=$_x.getElementsByTagName(_s)[0];if(!$_x.getElementById(id)){js = $_x.createElement(_s);js.id = id;js.src = "//platform.docplanner.com/js/widget.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","zl-widget-s");

Umów wizytę

Wizytę u naszej specjalistki możesz umówić wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając SMS na poniższy numer telefonu.

 • Katowice, ul. Sokolska 80, I piętro, gabinety 6 i 30.
 • Tychy, ul. Budowlanych 35, II piętro, gabinet 64.
 • 501 234 107
 • kontakt@wdobrastrone.pl

.

  Wysyłając formularz kontaktowy akceptujesz RODO – pełny regulamin dostępny tutaj. Dane wpisane w formularzu zgłoszeniowym będą przetwarzane jedynie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.